Елеганција во движење: Претседателите Пендаровски и Борут со класа стил

Претпладнево во вила „Водно" Словенечкиот претседател Борут Пахор беше пречекан од претседателот Стево Пендаровски. Пахор престојува во дводневна официјална посета на Македонија, а беше испочитуван со официјална церемонија и највисоки државни и воени почести.

Кај двајцата претседатели беше забележителен стилот на облекување за оваа пригода. Одбрале елегантни костуми и вратоврски, со тоа што Пахор имаше брош на реверот од сакото.

Дополнителна предност на нивниот изглед е тоа што се слаби и релативно високи, а имаат и цврст став кога чекорат.