ЕМИ наградите: Џилијан Андерсон стана хит во светот- на фустанот носи фалус

Џилијан Андерсон за време на 73. церемонија на доделувањето на наградите Еми-што во Лос Анџелес-актерката 53-годишна ја освои наградата за најдобра споредна женска улога за нејзината изведба како Маргарет Тачер во „Круната“. Таа веќе беше наградена во 1997 година (најдобра актерка) за улогата на Дана Скали во Х-files.

Оваа нова победа за Андерсон не беше, сепак, единствениот момент кога таа се истакна во текот на вечерта. Облечена од францускиот бренд Chloé, се појави на црвениот тепих облечена во фустан што изгледаше нормално, но чиј детал не остана незабележан од фановите на серијата Нетфликс.

Како што можете да видите на сликата погоре, објавена на Твитер профилот „најдоброто од Џилијан Андерсон“, некои корисници на Интернет забележаа мал метален објект, во форма на фалус- пенис, како виси на облеката дизајнирана од Габриела Херст.

Но таа е и сексуален едукатор во сексуалното образование и отсекогаш била многу удобна со прашања поврзани со сексуалноста. Така, не е невообичаено да се видат одредени еротски фотографии на нејзиниот Инстаграм профил, како што е чантата Шанел со двојно дилдо како рачка, на пример, или кристал во форма на пенис.

Таа дури и се довери на Вог во јануари 2020 година дека ги блокирала нејзините синови, на возраст од 12 и 14 години, за да ги спречи да ја видат на нејзината содржина.

Фото: Lathes of the world