Eternity Night for Men на Calvin Klein: За мажи кои знаат како да освојат жена

Беше претставен на пазарот во 2014 година и веднаш се вивна во првите 10 најдобри машки парфеми. 

Eternity Night for Men од Calvin Klein е ароматичен мирис за силни мажи. Има многу необичен мирис кој несомнено заведува, а за тоа се задожени врвни ноти на слива, црвен пипер и коријандер; средните ноти се лаванда, лист од виолетова боја и морско оревче; основни ноти се ветивер, кедар и сандалово дрво.

Рекламното лице за женскиот парфем со истото име беше супер манекенката  Кристи Тарлингтон, но за чудо, нејзниот маж е заштитно лице на машкиот парфем. Ед Барнс е со неа на фотографиите, а ги фотографираа Инез Ван Ламсверде и Винуд Матадин.