ФОТО: Академија Пандев се засили во одбраната со поранешен репрезентативец на Србија

Академија Пандев се подготвува за настап во ПМФЛ но иво квалификациите за Конференциската лига.

Клубот од Струмица се засили со дефанзивецот од Србија, Душан Јовковиќ, кој е поранешен репрезентативец во селекцијата до 21 година.

„Душан Јоковиќ е нов централен одбранбен играч на ФК Академија Пандев. Тој е поранешен играч на ФК Пролетер од Нови Сад , ФК Металац и поранешен репрезентативец на Србија У-21. Му посакуваме многу успех во нашиот клуб.“ - објави ФК Академија Пандев.