ФОТО: ФФМ го праша Трабзонспор, дали сте подготвени за Барди?

Енис Барди е нов играч Трабзонспор, македонскиот репрезентативец официјално претставен како играч на турскиот тим.

Барди потпиша договор на три години, и сака нов предизвик во кариерата, желбата е групна фаза во Лигата на Шампионите.

ФФМ со интересно прашање за Барди до Трабзонспор, го поздрави трансферот и новиот клуб на македонскиот репрезентативец.