ФОТО: Јувентус има неверојатни навивачи во Македонија, ги предводи еден од Тетово, Славчо Сани е инспиратор

Италијанскиот фудбал во Македонија има голема група на навивачи, на Јувентус, Интер, Лацио, Рома, Милан, Фиорентина, Парма, има голема традиција на следење на средбите, и секако официјални навивачки групи …

Финалето на купот во Италија помеѓу Јувентус и Интер беше спектакл, донесе нервоза, секако кај навивачите на „старата дама“, поради арбитражата на Паоло Валери, тој досуди два пенали за Интер кој го подигна трофејот во финалето

Во Македонија, Јувентус има многу навивачи, но еден посебно се истакнува, знае да биде нервозен на социјалните мрежи, секако кога губи Јувентус, но тој е инспиратор за навивачите на Јуве, Славчо Сани повторно во елемент, тетовчанецот, сега ги обедини јувенташите во Скопје …

Популарниот Славчо Сани, организираше заедничка дружба во Скопје помеѓу фановите на Јуве, каде се слушаше навивање 120 минути. Рузвелтова улица беше преплавена со фановите на Јуве, каде после короната убаво е да се види една ваква глетка на среќни луѓе.

Проблем за навивачите на Јувентус беше „само“ поразот од Интер …