ФОТО: Стартни состави, Шкупи офанзивен, Динамо со Адеми и Ристовски против македонскиот шампион

Шкупи Динамо Загреб од 21 часот го играат засега мечот на сезоната, по нерешените 2-2 во Загреб на „Максимир“, сите карти се отворени.

Динамо Загреб е фаворит, Шкупи има свои големи мотиви да се надигрува со првакот на Хрватска.

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: