ФОТО: Жиру со објава на твитер ги „утепа“ навивачите на Интер

Оливие Жиру се покажа како екстра засилување на Милан, иако има 35 години, одигра перфектна сезона за „росонерите“.

Французинот запиша 29 настапи и 11 гола, а го освои и скудетото со Милан.

На твитер Жиру се пофали со пехарот и напиша:

„Се враќа дома... во вистинскиот дел од Милано“