Фотошоп од најлошите кошмари: Пет фотографии на кои девојките од кланот Кардашијан - Џенер претераа

Се заборавија ли малку или пак сѐ е намерно направено? 

Притисокот да се изгледа добро на камера секојдневно се зголемува со зголеменото користење на социјалните мрежи. Инстаграм е полн со совршени луѓе на идилични места, кои навидум водат идеални животи. 

Поради ова дури и кланот Кардашијан - Џенер користи неколку апликации за уредување на фотографии. Но, нема ништо полошо од тоа кога илузијата е малку повеќе очигледна, а во продолжение погледнете 5 фотките кои ги издвоивме како најлоши.

Ким и нејзината екстра рака

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

# Скршената нога на Кортни

Искривувања на фотографиите

View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

# Збунувачки пропорции на телото на Кајли

View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on