Ги сакате 90-тите? Guns N 'Roses лансира свој флипер „Not In This Lifetime“ (ВИДЕО)

Ех, младост...

Калифорнискиот хард рок бенд „Guns N 'Roses“ лансираше флипер (Pinball) инспириранод нивната турнеја „Not In This Lifetime“, пишува NME.

Новиот уред е достапен во три изданија, а беше дизајниран заедно со гитаристот Слежа, кој сними неколку нови рифови за проектот.

"Беше многу исполнето искуство да се работи на тој проект. Чест ми е што можев да работам со брилијантен тим за да дизајнирам една од најоригиналните и највозбудливите рокенрол игри некогаш произведени", рече Слеш.

Играта е дизајнирана со 21 песна. Се одликува со концертна сцена и подвижни рефлектори и вклучува видеа од турнејата „Not In This Lifetime“, како и фигура на пејачката Аксл Роуз и култниот Слаш Цилиндар.

Вклучува и гласовни записи на Роуз, Слеш, гитаристот Ричард Фортус, тапанарот Френк Ферер и клавијатуристот Дизи Рид, а е предводен од басистот Дафа Мекаган.

Цените на флиперотсе движат од почетни 6.750 американски долари за стандардно издание, 9.500 долари за ограничено издание од 5.000 примероци и 10.000 американски долари за колекционерско издание од 500 примероци.Фото:  Youtube printscreen/ Guns N' Roses

Видео: Buffalo Pinball

Можеби ќе ве интересира:

Играта која Скопје го претвори во пост-апокалиптична авантура: Интервју со Dark1 креаторите