ХОРОСКОП ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ, Први и втори јануари 2020 година

Хороскоп за новогодишната ноќ!

Овен
Овните со својт шарм ќе заблескаат во новогодишната ноќ. A по лудата ноќ ќе одите дома со многу телефонски броеви. За први и вотори јаниари ќе успеете да остварите контакт со некој кој го посакувате.

Бик
Новата година ќе им го донесе она и што го очекуваат, многу нови познанства, совршена забава а може и некој прекорувачки поглед. Оние кои се во врска може да очекуваат благ напад на љубомора. По Новата година, ве очекува страсен период.

Близнаци
Близнаците мирно ќе ја дочекаат Новата година. Поголем број ќе ја дочекаатна мирно место, со одбрано друштво, без многу изненадувања. Ама затоа пак, во останатите денови што следат, вистинска бура од емоции.

Рак
Раковите оваа Нова година ќе ја дочекаат во кругот на семјството  евентуално со пријателите на забава но во домашен амбиент. Сепак ги очекува и мало изненадување кое на први и или втори јаниари ќе премине во нешто големо.

Лав

Лаовите ќе имаат дочек во некој познат клуб, со одбрано друштво и одлична забава. Слободните ќе предизвикуваат воздишки каде и да се појават. Ќе привлечат многу атрактивни личности. Први и вотори јаниари се резрвирани за еден повик кој долго о очекувате.

Девица

Ве очекуваат многу подароци од партнерот и пријателите, а оние кои се слободни сигурно утрото нема да го дочекаат сами. Очекувајте одлична забава доколку ја дочекувате новата година со партнерот. А оние кои се сами ги очекува познанство кое ќе премине во нешто посериозно венаш на први или втори јанари.

Вага

Очекувајте одлична забава доколку ја дочекувате новата година со партнерот. А оние кои се сами ги очекува познанство со личност која неодамна излегла од долга врска. Први ивтори јаниари се резрвирани за еден повик кој долго го очекувате.

Шкорпија

Оние кои ќе одат во кафуле или ресторан ќе се сретнат со личност која целосно ќе им го промени животот. Оние кои се во  врска ќе ја поминат ноќта дома со партнерот. А оние семејно ќе уживаат. За први и втори јаниари очекувајте финансиски успех.

Стелец

Стрелците оваа година влегуваат со весело друштво. Атмосферата ќе биде незаборавна и вие ќе уживате во секој момент. Оние кои се во врска ги очекува изненадување. Први и втори јаниари следи едно незаборавно изненадување.

Јарец
Новата година на слободните припадници им носи нови познанства од кои едно ќе биде вистинското. Благодарение на оваа ноќ ќе ја најдете својата сродна душа. Први и втори јануари се резервирани за нешто кое ќе ви го промени животот на подобро.

Водолија
Слободните Водолии со својата неисцрпна енергија ќе бидат во центарот на вниманието. Ќе привлекуваат погледи каде и да се појават. Оние кои се во врска новата година ќе ја дочекаат со партнерот во домашен амбиент. Први и втори јануари очекувајте нешто многу изненадувачко, во позитивна смисла.

Риби
Новата година ви носи бура од емоции, а ве очекува и една изненадна средба со личност од минатото. Иако мислевте дека ја преболевте оваа личност не е така. Први ивтори јануари сосема релаксирано, но едно изненадување ви претстои и ќе ве помести од место.