Jean Paul Gaultier Le Beau Paradise Garden: С*ксуалност на ниво

Доживејте невидена егзотична авантура на место каде бујните растенија допираат до небото, додека воздухот е заситен со мирис на солена вода. Jean Paul Gaultier Le Beau Paradise Garden Eau de Parfum за мажи ќе ве вовлече во фантастична градина, рај на страст и убавина каде што ја открива вашата дивина и природен шарм.

зелен воден мирис со ноти на сандалово дрво

авторот е парфимер Квентин Биш

лансиран во 2024 година.

Состав на мирис

Свеж посолен кокос продира во парфемната вода, како сончевите зраци и создава совршена комбинација со зелената смоква. Зелените и водните ноти, нескротливи како самата природа, се надополнети со зачинетиот ѓумбир, поттикнувајќи нане и тонка грав. Конечно, сандалово дрво магепсува сè, што внесува сензуална атмосфера во составот на мирисот.

Неговот заводливо шише го комплетира целиот концепт на парфем. Провокативно, смарагдно зелено, голо машко торзо, нагласено со украсени, извезени лозови лисја.