Кои ХОРОСКОПСКИ знаци се најизложени во време на ПАНДЕМИЈАТА на коронавирус?

Тешко е да се направи општа прогноза за секој знак поединечно, сепак, можеме астролошки да лоцираме критични степени и групи на луѓе со висок ризик деновиве.

За добро да согледате каков ви е личниот период, советот е освен знакот, да го земете и подзнакот во обзир. Токму подзнакот ви дава информации за тоа што ви се случува сега, затоа што во врска со тоа утврдуваме каде е областа на здравјето, парите, работата .., кој дел од телото е загрозен и слично.

Интересно е што ако го погледнеме третото поле (белите дробови) на секој хороскопски знак, откриваме дека во моментов не е заштитен ниту еден претставник. Значи, општиот совет за сите е да се изолираме и трпеливо да чекаме за решавање на пандемијата во која се наоѓаме и да се подготвиме.

Овен - За вас, оваа криза најмногу влијае на вашиот професионален живот, кариера, статус. Сепак, од средината на април, не бидете премногу сигурни дека сте заштитени, бидејќи ќе има период на зголемен ризик од инфекција.

Бик - Вие сте еден од астролошките знаци што се препорачува да користите претпазливост. Покрај вирусот, имате опасност да бидат загрозени од властите, униформирани лица како и претпоставени. Пазете се од казни.

Близнаци - Овој знак во основниот хороскоп ги претставува, меѓу другото, и белите дробови. Самото тоа по себе носи ризик, но не само тоа. Претстојните аспекти укажуваат на проблем што можете да го „добиете“ преку пријатели, како и на улица. Сè на сè, бидете внимателни!

Рак - Вашиот ризик доаѓа преку полето на партнерство. Значи, ако некој во овој период е заштитен, тоа сте вие. Сепак, целата грижа и неволја доаѓа преку други луѓе - без разлика дали се работи за луѓе за кои се грижите или членови на семејството. Бидете внимателни, а посебно од средината на април.

Лав - Некако сте изложени на луѓето околу вас. Здравствени проблеми се можни во овој период, но првенствено тоа е нешто што веќе ве мачи уште од рана возраст, а можни се и дигестивни проблеми.

Девица - Критична точка во хороскопот, која ја претставува пандемијата, спаѓа во полето на деца во вашиот хороскоп. Тука е и планетата која ги претставува вашите бели дробови. Накратко - контролирајте ги вашите деца и ако ги немате, внимавајте на младите. Тие би можеле да ја шират инфекцијата кај вас.

Вага - Сè е акумулирано во вашето семејство. Комплицирани врски, многу изложени луѓе за кои се грижите. И овде, планетата што ги претставува белите дробови е вклучена во астролошката констелација која нè мачи деновиве. Бидете внимателни, но имајте на ум дека многу напнатост лесно може да ве натера да имате чир на желудникот и гастритис.

Шкорпија - Можеби сте најизложени од сите астролошки знаци. Во вашето поле на белите дробови, како и Сонцето во здравјето, укажуваат на ризик од сериозна инфекција и на крајот поволен исход. Дуплите Шкорпии се особено ранливи на ова.

Стрелец – Ни Вие не сте заштитени, иако сте деца на среќата. Бидете внимателни, особено ако се движите низ соседството. Лошата проценка на ситуацијата може да ве доведе до ризик од инфекција.

Јарец - Ако не ве загрози вирусот, ќе имате ризик од преголема загриженост. Сепак, ова не се случува затоа што вие, по ваша природа, генерално сте амбициозна личност, така затоа што сега сето ова ве вознемирува. Причината за големите вибрации е што за време на оваа епидемија, ќе бидете изложени на бројни барања да бидете ангажирани во нешто. Се чини дека целиот универзум се руши на вашите рамена.

Водолија – Како и Шкорпија, вие сте знак, особено ако сте дупли Водолии, со најголем ризик. Ослободете се од напнатоста, особено до крајот на април, бидејќи освен ако не сте заразени од инфекција, вашите крвни садови и главоболка и проблеми со крвниот притисок ќе бидат во опасност.

Риби - Како и сите други, вие сте во прегратките на транзитот, и кога гледате во природниот хороскоп, им се заканува на сите со трето поле - белите дробови. Сепак, вие сте еден од оние кои можеби најлесно ќе поминат. Да не се направи грешка, не е лошо да се биде внимателен до крајот на епидемијата. Изолацијата не ви е тешка бидејќи претставува природна средина на вашето постоење. Затоа, повлечете се и пуштете ја вашата фантазија, вашата музика и вашите книги.