Мајк Тајсон и понатаму е ѕвериште

Погледнете како тренира легендарниот боксер, кој сега има 53 години ...

Мајкл Џерард, познат како Мајк Тајсон е дефинитивно еден од најдобрите боксери и борци на сите времиња. Оваа легенда во „тешка категорија“ е роден 1966 година и влезе во историјата на боксот со тоа што стана најмладиот боксер што ги освои титулите ВБЦ, ВБА и ИБФ на само 20 години.

Тајсон стана светски феномен и сите беа воодушевени од неговата моќ и неговата техника со којаникој не може да му парира. Дури и легендарниот Мухамед Али изјави дека ќе има проблем да се најде во рингот со Тајсон.

Тој навистина беше парна локомотива што удираше и носеше сè пред себе. Иако водеше бурен живот и често беше мета на новинарите, Тајсон беше вистински шампион во секоја смисла на зборот и ќе остане засекогаш запаметен во историјата на боксот.

Иако долго време е во пензија и влезе во шестата деценија од животот, Тајсон сепак покажува дека е вистински тешка категорија и „убиец„, затоа што на својот профил на Инстаграм покажа дека сè уште знае како да удри тешко.

Проверете го овој клип што сигурно ќе ве остави без зборови.

View this post on Instagram

I’m a Bad Boy for Life. Watch #BadBoysforLife now on DVD Blueray @willsmith @martinlawrence #stillthebaddestmanontheplanet

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on