Многу мажи во Македонија го користат: Кој е најдобриот парфем на светот за 2023?

Sauvage Elixir од Диор е ароматичен мирис за мажи. Беше лансиран во 2021 година. Носот зад овој мирис е Франсоа Демаши. Горните ноти се морско оревче, цимет, кардамон и грејпфрут; средната нота е Лаванда; основните ноти се Тасев биле, сандалово дрво, килибар, пачули и хаитски ветивер.

И според продажбата (се претпоставува дека на секои две минути се купува парфемот) и според критиките, тој е најдобриот машки парфем за оваа година.

Откако излезе на пазарот, полудеа по него. 

Многу мажи во Македонија го користат и не погрешиле.