Момче пукало во група луѓе кои се враќале од погреб: ХАОС ВО ГОСТИВАР

Едно лице е рането во Гостивар, кога млад човек пукаше во група луѓе што се враќаа од погреб.

Полицијата трага по осомничениот, а мотивот за нападот се уште не е познат, пренесува МИА.

Нападот се случи во четвртокот кога, како што се наведува, 23-годишниот С.И. испукал неколку куршуми од возило во движење 

Во нападот е ранет Ф.М. (46).