На 53 години доби ќерка: Џет- сетерот Џанлука Ваки стана татко

ја раситнува шеесетката, а само што стана татко. Милонерот и џет сетерот, италијанецот Џанлука Ваки го доби своето прво дете. Неговата долгогодипна девојка  Шенон Фонсека се породи и тој чин и двајцата го споделија на социјланите мрежи. Џанлука е познат по тоа што многу танцува и со неговите интересни потези го шармираше светот. Но и Шеноа танцува. Цела бременост ја помина со танц. 


На ќеркичката и го дадоа името Блу Ерусалема Ваки, а среќниот татко сподели и видео и фотографи и напиша: 

„Таа е со нас … Јас и Шарон сме среќни да објавиме дека утрово се роди нашата ќерка Блу Ерусалема Ваки. Фала му на Бога, таа е здрава и ние едноставно веќе ја сакаме повеќе од нашите животи“.