ПМФЛ: Работнички и Академија Пандев најинтересен дуел во второто коло

Денес се играат четири средби од 2 коло во ПМФЛ, во Скопје, Работнички ја пречекува Академија Пандев.

Шкендија е домаќин на повратникот во ПМФЛ, екипата на Силекс, во Прилеп се враќа елитниот македонски фудбал, Победа го пречекува Тиквеш, додека Брегалница се среќава со Струга ТЛ.

Сите средби се играат од 17 часот.

Работнички – Академија Пандев

Шкендија-Силекс

Брегалница-Струга ТЛ

Победа-Тиквеш

Вчера:

Шкупи – Македонија ЃП 2-0

Слободен Скопје

ФОТО: ФК РАБОТНИЧКИ