PORSCHE DESIGN лансира часовници направени по мерка

Дали некогаш сте играле наоколу со конфигуратор на Интернет за автомобили? Мора да признаеме дека тие можат да бидат навистина забавни, особено ако се модели со високи перформанси, неверојатна естетика ...

Брендот Порше Дизајн, десна рака на брендот Порше, ја воведе оваа неверојатна опција во светот на часовниците, стартувајќи ја првата колекција на навистина прилагодливи часовници на Порше. Марката создаде искуство за персонализација со конфигуратор преку Интернет за нова линија часовници, нудејќи повеќе од 1,5 милиони различни конфигурации. Цените за новите модели започнуваат од 6.000 долари, а можат да достигнат и до 12.600 долари.

Иако сите часовници во колекцијата кои доаѓаат со хронографска функција можат да бидат опремени со метална или кожна лента, клиентите можат да изберат помеѓу еден милион и петстотини илјади комбинации од кожа, споеви, венчиња и највисоки механизми кои се поврзани со тркалата на автомобилот Porsche.

На овој начин сопствениците на четири тркала на Порше ќе имаат можност да создадат часовник кој совршено одговара на нивниот автомобил. Наједноставната конфигурација за ова е да изберете часовник чиј ремен е создаден од истиот материјал што се користи за седиштето.

Покрај тоа, бојата на куќиштето може да се прилагоди на бојата на автомобилот. „Ниту еден марка на автомобили во моментов го нема ова во својата понуда. Боите, видовите кожа и украсните шевови доаѓаат од автомобилската индустрија “, рече Јан Бекер, извршен директор на групата за дизајн на Порше.

Конечно, можеме да кажеме дека овие модели ќе бидат пуштени во продажба од 1 септември оваа година, додека нарачките можат да се проследат до официјалните дилери на Порше, при што испораката се чека 8 до 12 недели.