Принцот Филип и принцот Џорџ: Последна фотографија со дедо

Принцот Вилијам неодамна сподели емотивна порака и фотографија од неговиот син Џорџ и принцот Филип на својот Инстаграм профил. Според принцот Вилијам, неодоливата фотографија на која се гледаат принцот Филип и неговиот внук е посебен спомен што неговото дете секогаш ќе го памети.

View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)


Да потсетиме, Вилијам во 2018 година ја посочи квалитетната работна етика на неговиот дедо во добротворната организација, што беше одличен пример за него и за целата негова работа.

Оддавајќи му почит на принцот Филип со оваа фотографија, принцот Вилијам во обраќањето до јавноста дополнително ја наведува својата издржливост и жртва за кралското семејство, кое многу пати беше самиот столб на британското кралство.


Фото: Инстаграм