Ремек дело: Луксузниот возвишен леден хотел

Ако авантурата во ледениот Лапланд звучи како идеална идеја за празник, хотелот „ Artcic Bath “ е совршено место за вас…

Заземајќи високи позиции на бројни врвни топ листи за оваа година, овој нов скапоцен камен е минималистички, чуден и луксузен на секој можен начин. Дизајниран како специфичен спа хотел, Artcic Bathима шест возвишени ложи на земја, како и шест ложи што лебдат над полузамрзнатите води на реката Лула.

Централниот дел на ова одморалиште има еклектична кружна структура со сауни, вртлози и ледена бања. Ултра-шик ложата на земја, дизајнирана од Ен Кетрин Ланквист, доаѓа со стаклени ѕидови кои нудат прекрасен поглед, додека ентериерот прикажува умна употреба на одржливи материјали, вклучувајќи дрво, камен и луксузен текстил.

Секоја соба е опремена со скандинавски парчиња мебел, кои му ги даваат конечните детали. Покрај тоа, гостите можат да уживаат во различни спа и велнес третмани, оброци подготвени од професионален готвач и активности, вклучувајќи јога, санки со кучиња и скијање.

Собите во ова одморалиште моментално се резервираат, а цените почнуваат од 1.000 долари. Дали сакате да почувствувате парче замрзната магија?