Роналдо објави утринско селфи од кревет, вниманието го привлече Георгина

КРИСTИЈАНО Роналдо ги почести своите следбеници на Инстаграм со утринска семејна фотографија.

Роналдо и Георгина позираа во кревет со близнаците Ева и Мате и малиот Алан Мартин. „Најдобар начин за почеток на денот“, напиша фудбалерот на семејно селфи, а најголем дел од вниманието на навивачите го привлече убавата Георгина.

Таа позираше во целосно природно издание, без многу шминка.


Некои забележале и други детали.

"Георгина нема градник на оваа фотографија?" некои од фановите на Роналдо се прашуваа. "Дали ќе работите на ново бебе?" додадоа други.

Фудбалерот исто така неодамна покажа како изгледа неговиот тренинг додека е во изолација, и откри дека Георгина му се придружила на физички тренинзи. „Мојот прекрасен партнер за обука“, напиша тој со клип од него и Георгина како трчаат по патеката во дворот на семејниот дом. „Оди, оди, браво“, зборуваше Роналдо пред прекрасната Георгина додека трчаше кон врвот.