Се слика гола, едвај е полнолетна, родителите ја поддржуваат максимално: Знаете ли која е Ема Радујко?

Таа изгледа неверојатно, тренира редовно, а многу луѓе не знаат колку е висока

Ема Радујко спаѓа во онаа категорија на луѓе кои станаа популарни „преку ноќ“.

Поради нејзиниот исклучително атрактивен изглед и провокативниот пристап, таа за кратко време го привлече вниманието на јавноста и многу следбеници на платформата „TikTok“.

View this post on Instagram

A post shared by (@emaradujko)


Иако едвај е возрасна, зад себе има неколку успешни комерцијални видеа.

Првиот сингл „Топ“ го снимила на 16 години, а во спотот е речиси целосно гола.


Следеше лавина негативни коментари, но Ема не беше премногу погодена од тоа и продолжи во истиот правец. Исто така, често истакнува како родителите и се апсолутна поддршка во сѐ што прави.

Инаку, таа е родена на 20 јуни 2004 година, а често ја споредуваат со нејзината постара колешка Теодора Џехверовиќ, со која не се баш во најдобри односи, иако имаат заеднички менаџер.

View this post on Instagram

A post shared by (@emaradujko)


Сепак, многумина ги интересира колку е висока пејачката. На интернет најдовме информација дека Ема е висока само 162 сантиметри, па може да се каже дека е вистинска џебна Венера.

Извор: espreso.rs