Што да му купите на некој кој има сè: Еве што доби Цеца за роденденот

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави својот 48. роденден во својот дом.

По тој повод, таа собра бројни колеги и пријатели и не недостасуваше добра атмосфера и музика. Цеца се одлучи за впечатлив зелен фустан со должина под колена.

„Што да се подари на некој кој има сè?“, Обично така велеа познатите пред да ѝ подарат нешто, но тие сепак се обидоа на секој начин да не доаѓаат со празни раце на прославата.

На пример, Маријана Матеус се одлучи за богато уреден букет цвеќе, Жика Јакшиќ  и подари скап парфем со потпис на престижна марка за која знае дека славеничката многу ја сака, додека некои, како Вики Миљковиќ, дојде со плик и во него пари...

Погледнете како изгледаа другите гости во галеријата што следи:

Фото:  SNEŽANA KRSTIĆ / RAS SRBIJA. Извор: Puls online

Галерија: