Славица Чуктераш во завои: Пејачката сподели фотографија од болницата

Загрижи многумина

Утрово оддекна веста дека пејачката Славица Чуктераш го повредила окото и дека завршила во болница.

Како што пренесуваат медиумите од соседството, пејачката е сместена во Клиничкиот центар за  очни болести во Војводина во Нови Сад, каде што ќе биде неколку дена, така што се‘ ќе биде испратено, да не дојде до дополнителни компликации.

Славица се огласи од болничкиот кревет. На видеото се гледа како нејзината глава е завиткана во завој. 

- Само сега болките малку се намалија, едноока - напиша Славица во описот на фотографијата и означи дека е во Клиничкиот центар во Војводина.


Фото: Инстаграм/Славица Чуктераш/ youtube/screenshoot