Со 30 Денари до 200 000 денари: ОДЛИЧЕН ВИКЕНД ВО СПОРТ ЛАЈФ!

Викендов Sport Life регистрираше 2 тикета со неверојатни добивки. Со уплата од 31 денар играч од Скопје-Север успеа да „фати“ добивка над 200.000 денари, додека вториот играч во Битола оствари бонус од над 70.000 денари за добивка од скоро исто така 200.000 денари.

Играчот на едниот тикет уплатен во Скопје-Север, добро се „испотил“  очекувајќи го резултатот од натпреварот Барселона - Леванте каде очекуваниот трет гол му доаѓа дури во последната минута, а кај мечот Маинц-Баерн, гостинската екипа го постигна победничкиот резултат од 1:3 уште во првото полувреме, за потоа во второто полувреме ниту една екипа да не постигне погодок, како да играле според типувањето на нашиот играч:  2 & 2-4 гола. Ова е повеќе од одличен викенд за играчот на Sport Life.

Вториот е Битолска мајсторија! Добитниот тикет со 14 погодени пара со солиден коефициент, достигнува бонус од 70.329 денари или околу 1.100 евра. Дополнителниот „Празничен бонус“ од Sport Life, кој можат да го добијат членовите на СЛ клубот со нивната СЛ клуб картичка, на овој играч му донесе 56% бонус за вкупна добивка од 195.918 денари.

Покрај бонуси, со СЛ клуб картичката играчите на Sport Life добиваат поени за подароци од СЛ маркетот за секој одигран тикет и уплата регистрирани на картичката, како и право да учествуваат во голем број наградни акции и игри со добивки како што е Типстер купот, кој оваа година некому ќе му донесе стан на Водно.