Совршена кула за живеење за оние кои сакаат необични нешта

Ако не се плашите од висина и би уживале во животот на самиот врв на светот, еве ви можност да го сторите тоа ...

Уникатниот дом сместен во трансформирана водена кула, на висина од 26 метри, беше скоро на пазарот по цена од 5 милиони долари. Комплетен со четири спални и четири бањи, овој дом има уникатна конструкција поставена на врвот на дрвена конструкција, првично изградена во 1800-тите години. Куќата се наоѓа на аголот од станбена зона со поглед на фреквентниот автопат Pacific Coast, на само 45 метри од брегот.

Непотребно е да се каже, овој луксузен имот ќе ви понуди некои од најдобрите панорамски погледи на Тихиот океан, и доаѓа со цела флота на специјални удобности, вклучително и џакузи, тераса што се обвива околу него со совршен поглед на изгрејсонце и зајдисонце, и специјално обележје што ја бележи нејзината импресивна историја.

Приземјето содржи две гаражи и просторија за складирање со простор погоре, додека на вториот кат има лифт, пространа тераса со џакузи и седење.

 Останатите катови се опремени со кујна, спална соба со пиратска тема, тераса и главна спална соба.

Имотот како целина доби амбиент во ретро стил, со витраж купола и модерни удобности како што се HD телевизор со директни ТВ опции, фини постелнини, реновирани бањи и комплетно опремена кујна.


Во моментов, куќата може да се купи преку страницата Зилоу за 4.950.000 долари. Дали би ја купиле?