Таткото на Бритни Спирс: Вие не знаете сè, катастрофа ѝ се закануваше

Џејми Спирс, таткото на Бритни Спирс, тврди дека пејачката била „спасена од катастрофа“ со неговото старателство и дека јавноста всушност треба да го фали, а не да го оцрнува, ако знае само до каде е нејзината зависност и менталните здравствени проблеми.

Џејми, која неодамна се повчече од старателството над пејачката, тврди дека нејзините борби со зависноста и менталното здравје се далеку, многу далеку посериозни отколку што е познато, пренесува Daily Mail.

„Но, јавноста не знае сè, и тие немаат право да знаат, така што никој нема да му се извини на г -дин Спирс“, напиша Спирс во писмото до Врховниот суд на округот Лос Анџелес на почетокот на овој месец, пренесуваат странските медиуми.

Џејми додаде во писмото дека од 2018 година, тој нема контрола врз медицинските одлуки на Бритни, вклучувајќи го и нејзиното затворање во ментална установа во 2019 година. Тој тврди дека неговата главна улога во третманот на неговата ќерка било единствено да ја плати сметката.

„Нема сомнение дека старателството ја спаси ќерка ми од катастрофа, ја поддржав кога беше најпотребно, ја заштитив неа и нејзината репутација и и олеснив да ја обнови кариерата“, додаде таткото на пејачката.