ТОП 10 машки парфеми за лето: Два се врв- неприкосновени

Ако се реши ситуацијата со границите и ако успееме да патуваме некаде за ова лето, тогаш овие парфеми мора да одат со нас ...

Парфемите се наши најдобри пријатели, особено кога пристигнуваат топлите летни денови. Парфемите се тука да кажат дека се грижиме за себе и дека сакаме да мирисаме убаво во секоја ситуација. Иако тоа го правиме првенствено за себе, со помош на добар парфем и мирис, многу е полесно да го освоиме срцето на саканата девојка и да привлечеме внимание во општеството.

Сепак, мажите секогаш го поставуваат прашањето - кои парфеми се најдобри за лето? Ние сме тука да ви помогнеме и да одговориме на ова прашање. Бидејќи летото ни носи температури кои одат над 40 степени, тогаш е многу важно да се пронајдат парфеми кои не се многу силни и кои имаат свежи и агрусни ноти. Ако користите парфем кој има тешки и слатки мириси во текот на летото, тие ќе се интензивираат уште повеќе на високи температури и нема да ви се допаѓаат такви парфеми бидејќи нивниот мирис ќе биде тежок и заморен.

Овие парфеми не се одлични само за летото, туку се одлични и за плажа, затоа што одлично реагираат на високите температури и светлото сонце.

Еве кои парфеми се во прашање:

Acqua di Parma Blue Mediterraneo Cipresso di Toscana

Hermes Un Jardin sur le Nil Eau de toilette

Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme Eau de Toilette

Issey Miyake L’eau d’Issey Pour Homme

Bvlgari Extreme

Ralph Lauren Polo Blue Eau de Parfum

Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme Eau de Toilette

Calvin Klein Eternity Air for Men

Jo Malone London Wood Sage and Sea Salt

Diptyque Eau de Minthé