Топ 5 машки фризури кои жените ги обожаваат: Врвна класика

Ги прашавме дамите какви фризури сакаат да носат нивните мажи ...

Мажите навистина почнаа драстично да го менуваат изгледот. Минатата година беше полна со фризури како што се „Цезар„ и „Потколеница„ и овој тренд продолжува и во 2020 година. Тврдењето дека жените се поуредни од мажите повеќе не е вистина, затоа што мажите поминуваат исто толку време пред огледалото, особено кога станува збор за нивната фризура.

Овој пат сакавме да видиме што им се допаѓа на жените и кои се машките фризури кои оставаат позитивен впечаток врз нив. Еве што рекоа тие:

Pompadur
Anderkat
Kru Kat

Kvif

Класичен бизнисмен