Топ 6 фит тренери: Тие знаат најдобро како

1. Кенет Галарко (progressive_calisthenics)

Господар на калистиката и еден од основачите на познатата манифестација „Битка на баровите“ (промовирање на професионално натпреварување за калистиката), тренер за кревање тегови во Калифорнија, Кенет Галарко, се фокусира на функционалната сила, пишува British Men's Health.

Следете го ако ви требаат брзи идеи за да добиете мускулна маса или да гледате видео со упатства како да ги решите клучните проблеми со калистиката, како болка во зглобовите.

2. Давид Кингсбури (teamkingsbury)

Овој човек е заслужен за неверојатната форма на Хју Џекмен во филмот Волверин, па затоа тој е дефинитивно личен тренер што треба да го следите на Инстаграм. Веруваме дека ќе ви се допаднат неговите инвентивни методи.

3. Идо Портал (portal.ido)

Тренерот Конор Мек Грегор нè учи, чекор по чекор, како да го искористиме целиот потенцијал на нашите тела. Тој е посветен на флексибилноста и спојувањето со силата, така што ова е уште еден одличен профил за да го извлечете најдоброто од вашиот сопствен тренинг со сопствената тежина.

4. Рич Тидмарш (richtidmarsh)

Основач на Рич Фитнес, Тидмарш е експерт во сите сегменти на градење на мускулите, обуки, движење и многу други елементи.

Дали сакате да ги елиминирате масните наслаги и да изградите чиста мускулна маса? Сакате да ги мобилизирате тие вкочанети мускули? Инспирацијата ја најдете на неговиот Инстаграм профил.

5. Воле Адесемоје (woletraining)

Машкиот модел што ја одбележа оваа година, Адесемое ги комбинира принципите на боди-билдинг и обука на старите училишта што резултираат во врежана фигура што секогаш сте ја посакувале.

6. Би Џеј Гадур (bjgaddour)

Фитнес директорот на American Men's Health стои зад некои од најбруталните и најефикасните серии за вежбање и интензивен тренинг, а неговиот профил на Инстаграм е исполнет со тешки нови идеи за вежбање. Многу мажи веќе долго време го следат неговиот профил.