Топ 6 модели на панталони за мажи

1. Класични панталони

Овие панталони се издржливи, елегантни и топли, па затоа се одличен додаток за ладно и дождливо време. Обично се потемни во боја, но има и посветли модели. Тие убаво се вклопуваат со јакни и кошули, но можете да ги носите кога излегувате на релаксирачка забава или вечера. Тие не се премногу скапи и ќе ја скршат цртичката на монотонијата што веројатно сте ја создале.


2. Волнени панталони

Овие се генијални панталони за есен и зима затоа што тие се топли и создаваат одлична изолација, што значи дека ќеви биде  топло и ќе се чувствувате добро.


3. Панталони од кепер

Овие панталони обично доаѓаат во кафени бои и одат одлично со кожени јакни и чевли и чизми. Ќе направи да изгледате машки и силни и ќе ви помогне да се ослободите од досадниот тексас што го носите секој ден.


4. Лежерни  панталони

Овие панталони се широки, опуштени и изгледаат повеќе како тренерка отколку како пар панталони. Ќе се чувствувате одлично во нив и најдобро е да ги носите кога одите на кафе со пријателите или кога излегувате на некое опуштено излегување. Можете да ги вклопите со јакни, дебели џемпери. Тие совршено се вклопуваат со длабоки чевли.


5. Кроп панталони

Овие панталони не се совршени за студено и ветровито време, но кога деновите се топли и сонцето сјае, тие се одлични затоа што вашите глуждови се видливи и чевлите и патиките ќе оживеат. Одлични се кога се комбинирани со светли блејзери и костуми, а можете да ги носите и со едноставна поло маица.


6. Карго панталони

Овие се најфункционалните панталони на оваа листа и затоа се толку одлични. Тие имаат големи и бројни џебови во кои можете да ставите многу работи и се многу издржливи и корисни. Иако не се елегантни, тие се одлични панталони за секојдневниот живот, затоа ве советуваме да ги барате во вашата омилена продавница.