Тунис подобар од Македонија

Ракометната репрезентација на Македонија  загуби од Тунис 28-33  во Президент купот на СП во Полска и Шведска.

Во натпревар со резултатски пресврти, првиот дел го загубивме со 16-14, а не беше подобро ни во второто полувреме, конечниот резултат е минус пет на крајот. 

Кузмановски и Манасков постигнаа по 7 погодоци во нашиот тим.  Следен противник за два дена е Мароко, средбата се игра од 18 часот.