(ВИДЕО) Како гневен возач на BMW се одмазди на пикап

Во Лос Анџелес, на видео беше снимено несоодветното однесување на возач на бело БМВ, кој започнал да се бутка со пикап.

Клипот од 26 секунди, снимен од сведок на инцидентот, беше поставен на Твитер од локалната полиција. Бесрамниот возач неколкупати го тресна пикапот, оставајќи ја вратата на БМВ-то на страната на возачот отворена за време на несреќата.

Причината за ова екстремно однесување претходел сообраќаен конфликт: возачот на пикапот-возилото се движел бавно и не сакал да направи пат за „брзото BMW“.

Агресивниот возач на бил е 27-годишниот Давид Зулалјан. Тој беше уапсен под обвинение за напад, изјави портпарол на локалната полиција за NBC News.

Судот допрва треба да го оцени однесувањето на Дејвид. Засега, тој е ослободен со кауција од 30.000 долари.Видео CBS Los Angeles