(ВИДЕО) Најлудиот билдер во светот: Наместо тегови дига . . .!

Чешкиот бодибилдер Јан Михалов можеби не е најдобриот на светот, но тој сигурно ја држи титулата за најиновативно тренирање.

Имено, тој наместо тренинг со тегови, прави тренинг со девојки. Јан објави клип, во кој подига девојки со тежина околу 50 килограми во секоја рака и ги крева додека лежи на клупа.

Тој веќе 11 години крева тегови и ја има светската титула во својата категорија. Неодамна на својот профил на Инстаграм објави интересен клип:

View this post on Instagram

Tenhle cvik jsem chtel pojmenovat bitchpress ale nektere jednorucky to moc nenadchlo @essie_prokopova @m4tk4  Music: www.bensound.com Disclaimer: This video is exclusively managed by Caters News. To license or use in a commercial player please contact info@catersnews.com or call +44 121 616 1100 / +1 646 380 1615 #strongman #strong #strength #girlswholift #girlswithmuscles #fitgirl #czech #czechgirl #czechboy #czechfitnesspeople #czechfitness #fitchick #fitcouple #trening #trenink #trainhard #gym #gymmotivation #fitnessmotivation #fitnesslifestyle #fitnessaddict #workout #benchpress #fitness #fit #instadaily #instafit #friends #fun #funday

A post shared by Ján Michalov +⇾ (@bestial_fitness) on