ВИДЕО: Невиден хаос на дербито Вардар - Еурофарм Пелистер

Ракометното „ЕЛ Класико“, дуелот Вардар-Еурофарм Пелистер уште во првата фаза имаше прекин, при 6-6, во 17 минута, на теренот во СЦ „Јане Сандански“ настана хаос.

Втрчаа навивачи и дојде до прекин од околу 30 минути, па мечот продолжи.

ВИДЕО ОД ХАОСОТ ВО СЦ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ :

https://twitter.com/dribling2021/status/1640033053694214145