ВИДЕО: Шкупи ја победи Македонија ЃП, тимот од Чаир го скрши противникот во вториот дел

Шкупи на својот прв натпревар од ПМФЛ, стигна до  првата победа  сезонава, падна Македонија ЃП со 2-0, и за тимот од Ѓорче Петров ова беше прва средба во новата сезона.

Ова беше своевиден  „Суперкуп“ на Македонија, шампионот против освојувачот на Купот на Македонија. 

Шкупи запиша победа со головите на Трапановски и Цефас, во второто полувреме, распоредени  од 67. до 70. минута. 

https://twitter.com/dribling2021/status/1558513681914372097