Ќелав, ама повторно го прогласија за најсекси маж: Принцот Вилијам со двојна круна- едната без коса, другата со дијаманти

Само што заврши гласањето за најсекси маж на светот во кое Патрик Демпси извојува победа, светот го обиколи друга вест дека е избран уште еден победник, овој пат – меѓу ќелавите мажи.

Претекнувајќи многу милионери и холивудски ѕвезди без коса, принцот од Велс, Вилијам се најде на самиот врв на наградите на најзгодните мажи во светот, а за оваа ласкава титула, британскиот принц, меѓу другото, треба да се заблагодари на корисниците на Интернет. 

Земајќи го предвид златниот пресек, висината, бојата на гласот, „длабочината на џебот“, факторот на сјајна глава и бројот на пребарувања на Google во комбинација со термините „без кошула“ или „go“, од 1. до 10. Принцот Вилијам победи дома со вкупен резултат 9,88 од максимални 10, победи многу срцекршачи како Вин Дизел, Џејсон Статам и Двејн Џонсон. Дури и Брус Вилис и Мајк Тајсон беа далеку зад принцот.

Пред само 10 дена, актерот Патрик Демпси беше прогласен за најсекси маж во 2023 година, а оваа титула најмногу се должи на срцекршач во серијата „Вовед во анатомија“, во која Демпси ја толкуваше улогата на Медрими. 

Појавувајќи се во преку 250 епизоди од легендарната серија, Демпси ја воодушеви секоја дама на светот со својата харизма, а една и повеќе девојка која нема да сака да биде во моментот на својата партнерка Мередит Греј.