ОД МИРИСАЊЕ ДО СПАЛНА СОБА: Најзаводливите машки парфеми со сексуални ноти

Овие парфеми ќе ви помогнат да бидете вистински АЛФА МАЖ!

Парфемот е оружје на секој елегантен и деловен човек. Со овие мириси можете да ги подобрите вашите квалитети и да изгледате уште посериозни и деловни, без да зборувате за освојување на женски изглед и внимание. Така е, ако користите парфеми ќе бидете секако попривлечни за женската популација.

Жените имаат многу посилно чувство за мирис од мажите, така што тие се во можност да мирисаат мириси на километри. Ова е причината зошто парфемите се клучни ако сакате да бидете како Казанова.

Одлучивме да ви ги претставиме најдобрите 5 парфеми кои ќе бидат совршени за вас и кои ќе ве направат уметник за заведување  што жените сè уште не ги нашле.

Еве ги парфемите:

1. John Varvatos Artisan

Многу специфичен и уникатен парфем кој доаѓа во прекрасен шише ќе ги воодушеви и мажите и жените. Овој парфем е совршен затоа што содржи смирувачки ароматични ноти кои содржат индиски екстракти од мурај и мексикански портокали. Овие два мириси прават совршена комбинација која ќе ви овозможи да бидете најголемиот заводник. Цената на овој парфем е 76 евра.

2. Guess Seductive Homme Blue

Овој парфем се нарекува „заводник“ со причина. Агруми со мирис прават  одлична мешавина и го прават ова во освежувачки  парфем. Со овој парфем ќе ја зголемите вашата машкост, која жените сигурно ќе ја забележат. Цената на овој парфем е 20 евра.

3. Ralph Lauren Big Pony Red

Еве еден парфем што ќе ги натера жените да кажат „колку си сладок“. Феноменалните мирсни ноти со мириси измешани со темно чоколадо го прават овој совршен ноќен мирис што ќе ја направи секоја поубава жена да се сврти кон вас. Цената на парфемот е 50 евра.

4. Gucci Guilty

Овој парфем неколку пати се најде на списокот со најдобри парфеми, од добра причина. Дрвенести мириси го прават овој парфем да изгледа машки и моќен, така што автоматски ќе се чувствувате како човек кој може да постигне било што. Цената на парфемот е 40 долари.

5. Dolce & Gabbana Pour Homme

Парфем кој е многу елегантен и секси и совршен за ноќни излегувања и вечери. Мирисот на овој парфем е многу специфичен и сензуален, така што жените сигурно ќе обрнат внимание на вас кога одите покрај нив. Цената на овој парфем е 80 евра.