РИМАЦ ГРАДИ УЛТРА ЛУКСУЗЕН ОБЛАКОДЕР ВО ДУБАИ: Како ќе изгледа?

BUGATTI гради луксузен резиденцијален облакодер во Дубаи со партнери од Binghatti од ОАЕ, објави Мате Римац пред извесно време на својот Фејсбук профил.

Како што се наведува во описот на проектот на веб-страницата на Bugatti, сè е замислено како „оаза во срцето на метрополата“.

„ Bugatti Residence ќе има 171 вила во Ривиера и 11 Пентхауси во Sky Mansion, секој апсолутно уникатен со нарачан, куриран распоред. Тие ќе бидат опремени со луксузни погодности, вклучувајќи плажа, приватен базен, спа-џакузи, фитнес клуб, приватен собар, готвач, ексклузивен приватен клуб и два лифтови за автомобили од гаражата до пентхаусот. Резиденцијата нуди и мноштво премиум и приспособени услуги посветени на жителите, вклучително и нарачана услуга за возач“, се наведува на веб-страницата на Bugatti.


фото: ФБ