Роналдо тврди дека сексот со Џорџина е посладок од најубавиот гол даден во неговата кариера

Суперѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо тврди дека неговиот најимпресивен гол во кариерата не може да се спореди со сексуалното задоволство што го има со својата долгогодишна девојка Џорџина Родригез ...

Петкратниот добитник на Златната топка во 2015 година ја заврши петгодишната врска со рускиот топ модел Ирина Шаик, а врската со Родригез ја започна една година подоцна. Роналдо и шпанската манекенка го добија своето прво дете Алан Мартин во 2017 година, а овој пар минатиот октомври објави дека чека близнаци.

Легендата на црвените ѓаволи и Родригез го одгледува Алан покрај трите деца на Роналдо од првиот брак, Кристијан Џуниор и близнаците Ева и Матео. Идентитетот на мајката на Кристијан Џуниор останува мистерија, додека близнаците Ева и Матео се родени од сурогат во САД. Роналдо откри дека омилен гол му е оној што го постигна во Лигата на шампионите во 2018 година, кога напаѓачот на Јунајтед изведе совршени ножички во дресот на Реал Мадрид против Јувентус.

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше целосно воодушевен од овој ретко виден потег, поради кој португалската ѕвезда доби овации од трибините на стадионот „Алијанц“. Во разговор со водителот на емисијата Кристијано Роналдо го запозна Пирс Морган, мрежата ITV, ветеранот потврди дека неговиот неверојатен удар против Јувентус не може да се спореди со искуството што го има со Родригез во кревет.

„Не, ова искуство е едноставно неспоредливо со она на мојата Џорџина“, му изјави Роналдо на Морган, поранешен водител на шоуто „Добро утро Британија“. „Долги години се обидувам да постигнам ваков гол. Постигнав повеќе од седумстотини, но никогаш без ножички. Мислев дека конечно го постигнав совршениот“.

„Начинот на кој го направив тоа против големиот Буфон и неговиот Јувентус во Лигата на шампионите беше едноставно неверојатен. Тоа беше прекрасен гол“. Роналдо признава дека сака да ја подигне врската со 27-годишната Родригез на повисоко ниво, потврдувајќи му на Морган дека сонот на мајка му е да го види во брак додека е жива.

„Еден ден ќе се венчаме, тоа е сигурно. Тоа е сон и на мајка ми. Па, еден ден, зошто да не?“, додаде Роналдо. "Таа е совршена. Таа ми е пријателка. Можам да разговарам со неа, да и го отворам срцето и таа може да го стори истото со мене“. Ударот со глава на Роналдо ја запечати победата од три спрема нула против Јувентус со десет играчи во првиот четвртфинален натпревар таа година.