Сакото само по себе не вреди ако не знаете како да го комбинирате: Еве неколку предлози

Ви предлагаме неколку варијанти. Сакото само по себе не вреди ако не знаете како да го комбинирате.

Кај нас овие брендови скоро и да не ги знаеме, а тие се едни од најдобрите за мажи. Имаат исклучително добри, квалитетни и луксузни костими, а предност им се дава на сакоата. Со кашмир или свила, создаваат посебна модна слика надополнета со боја и соодветен дезен. Еве како да носите сако и на кој начин да го комбинирате:

Ferragamo

Овој елегантен комплет Salvatore Ferragamo е создаден од лесна мешавина на мохер и волна и има современа смелост, претставена со суптилни ленти.

Boglioli

Ова сако е изработенo од најлон и еластин - два материјали што често се користат за создавање спортска мода заради неговата отпорност на влага и светлината. Измешано со памук што му дава мекост, оваа креација нема да  ве изневери.

Isaia


Лесно и дише, ова  сако е нешто што секој маж треба да го поседува. Создадено од мешавина од волна, лен и свила, мек и удобен и е дизајниран да ја задржи својата форма.

Loro Pinana

Елегантно класично сако во песочна боја совршено за секое време од годината. Брендот го претставува токму овој модел, создаден од комбинација на памук, кашмир и волна.

Canali

Графичката сино- бела шема е плетена од памук, кашмир и лесна волна, со што на овој костум му се дава класична и модерна смелост.

Kiton

Оваа креација комбинира кашмир, свила и лен, претставувајќи многу елегантен и софистициран стил.

Cesare Attolini

Класичното парче добива современа нота во визијата за брендот Cesare Attolini, преку мешавина од лесен, памук и волна.

Stefano Rici

Кашмир и свила се комбинираат на многу луксузен начин во ова сако 

Caruso

Сакото ќе ви овозможи јасно да му го покажете на сите вашиот стил, со мешавина од памук и полиамид што спречува обојување и потење.

Brunello Cucinelli

Обичниот спој на свила и памук е лесен и многу удобен, а се користи за создавање сако што изгледа подеднакво одлично