Уникатност, инспирација, елегантност: Ова се најубаво облечени мажи за 2021

Во последниве години, мажите ја презедоа модната сцена со тоа што станаа похрабри и покреативни во изборот на облека. Мажите станаа подеднакво храбри и смело си играат со бои и стилови.

Кој вели дека елегантното мора да биде здодевно?

Некои од најпознатите мажи во светот не се само талентирани и добри во тоа што го прават, туку се препознатливи и по својот уникатен стил и чувство за мода.

Машката облека дефинитивно претрпе голема трансформација. Со појавата на минимализмот, мажите од целиот свет стануваат се‘ повеќе свесни за својот избор.

Роџер Федерер 

И на теренот и надвор од него, тенисерот Роџер Федерер е олицетворение на елеганција. Тој има посебен вид харизма што го прави стилска икона. Секогаш е добро облечен, без разлика дали е во спортска облека или на разни настани.

Марк Ронсон 

Овој музичар доби многу пофалби за чувството за стил. Неговата убава градба е совршена за сопствената колекција на Едвард Сектон, кој гордо го облекува за разни настани. Секој ден носи поло маици во стилот на педесеттите години, фанки маици и јакни со патент. Неговата креативна енергија е изразена во неговиот моден стил, како и во музиката.

Џон Леџенд 

Неговата облека го направи познат како неговиот глас. Тој секогаш носи блејзери во разни бои, комбинирајќи ги преку ден со маици. Никогаш не сме виделе дека овој човек изгледа премногу лежерно. Тој е совршен пример за некој кој не се плаши смело да ги комбинира боите, но никогаш не претерува.

Каи 

Неговата голема армија обожаватели едноставно го обожава, и тоа со добра причина. Покрај музиката, неговиот смел и уникатен моден стил го направи и пример. Преголемата облека што ја носи на слоевит начин заедно со футуристичките модни додатоци му го даваат тој уникатен талент.

Даниел Креиг 

Елегантен како Џејмс Бонд, неговиот личен стил е елегантен како оној на агентот 007. Тој е олицетворение на човек кој сака класика и претпочита елегантна, квалитетна и добро скроена облека.

Џеф Голдблум 

Овој средовечен човек ни покажува дека возраста е само бројка. На 68 -годишна возраст, тој не се плаши од иновации покажувајќи го своето смело чувство за стил. Не плашете се да ги користите боите на начин на кој можеме само да сонуваме.

Махершала Али 

Првиот американски / муслимански актер што освои Оскар, оваа стилска икона не се плаши да биде поинаква. Неговото остро око за детали, неговата наклонетост кон пообичен модерен крој и неговата љубов кон боите го прават неговиот стил многу интересен и привлечен за љубителите на модата.

Мат Смит 

Неговиот едноставен слоевит и раскошен избор на кошули честопати го носеше на самиот врв на разни списоци на најдобро облечени мажи.

Хари Стајлс 

Овој млад срцекршач процвета од тинејџерска поп икона на групата One Direction до модна икона од која многумина ја црпат својата инспирација. Неговата способност да ја прифати неговата женственост и да ги замагли половите граници го фаворизира и го прави неговиот стил многу уникатен.

Неговите шарени костуми во боја и отворените кошули ги поместуваат сите граници. Неговите панталони со висок струк и сјајните чизми, меѓу многуте други модни избори, го направија еден од најдобро обучените мажи од нашата генерација.

Доналд Гловер 

Тој е доказ дека светот на модата се промени само во последната деценија. Наместо тоа, пркосејќи на уредната и предвидлива облека, тој се одлучи за смели костуми во стилот на седумдесеттите години, светли бои и привлечни додатоци.


Фото: Luxatic.com

Извор: luxlife.com