(ВИДЕО) Татко му бил алкохоличар: Роналдо плачеше како мало дете кога се потсети на тоа

И тој е само човек

Кристијано Роналдо даде големо интервју на Пирс Морган, во кое во еден момент емотивно се скршил кога му било прикажано видео од неговиот татко. Тоа било приказна за него пред Европското првенство 2004 година во Португалија, која никогаш претходно ја немал видено.

Многумина сметаат дека е арогантен, машина која не познава емоции, но во ова интервју Роналдо покажа дека и тој е само човек и дека е посебно чувствителен на темата семејство, а особено за својот татко. 

Таткото на Роналдо починал во 2005 година поради болест на црниот дроб. Бил алкохоличар и го пропуштил издигнувањето кон ѕвездите на својот син, како и раѓањето на внукот, а очигледно е дека тоа е навистина болна тема на ѕвездата на Јувентус.

Целиот текст прочитајте го на Хаштаг.