Братот на Марија Шерифовиќ првпат во јавност по медиумскиот скандал: Сега ќе ви кажам каква мајка е таа

Братот на Марија после долго време во јавноста за односот со пејачката

Марија Шерифовиќ потекнува од музичко семејство. Нејзината мајка Верица Шерифовиќ е позната како интерпретатор на етничка музика, а баба ѝ и дедо ѝ го посветиле животот на староградските песни.

Како што знаеме, со музика се занимава и полубратот на Марија, Данијел Павловиќ, кој на пошироката јавност ѝ стана познат како учесник во „Операција триумф“.

Откако се појави на сцената во 2008-ма година, многумина се интересираа каков однос има со неговата полусестра, а за време на гостувањето во емисијата „Мојот ден на Блиц“, Даниел откри детали кои ја заинтригираа јавноста.

View this post on Instagram

A post shared by (@danijelpavlovic)


- Го видов бебето на Марија. Марија е како мед и млеко. Малиот е супер, расте, убав е, таа го ниша, му пее, спие веднаш до неа, тој сега е миленик на сите нас. Марија одлично се снајде, ладна вода.

Братот на Марија се занимава со авторско творештво, пишува песни, а моментално работи и на новиот албум на пејачката Ана Николиќ.

- И кога почнав да пеам, се впуштив во тоа, бидејќи сакав да се занимавам со авторско дело. Пишував и пеев во исто време, никогаш не сакав да правам свирки, не ги сакам тие гужви, кога некој ми дише во врат. 

Моментално работам на албумот на Ана Николиќ кој ќе се вика „Георгина“. Во никој случај не треба да се стави крај, но имаме навистина одлични песни. Албумот навистина е бомба за неа - изјави Даниел.

Извор: gloria.rs