Ја допираше стујардесата за гради, пцуеше, викаше...: Создаде хаос во авионот, а заврши вака

Снимката од авионот ги шокираше сите - арогантниот млад човек направи хаос, сите во неверување!

Бесен и арогантен патник ги шокираше патниците на летот од Филаделфија до Мајами. Не само што бил бучен, туку бил и насилен кон персоналот, се затоа што, според неговите зборови, тие „го третирале како говедо“.

Видеото од инцидентот во авионот заврши на социјалните мрежи и предизвика гнев кај корисниците на оваа платформа, а главен актер во видеото е 22-годишниот Максвел Вилкинсон Бери.


Младиот човек, без разлика дали е во алкохолизирана состојба или под дејство на опијати, создаде хаос за кратко време, а се започнало со фаќање на стјуардесите за градите. Член на екипажот „полетал“ да им помогне на девојките и се обидел да го смири лутиот Максвел, на што тој одговорил со тупаници.

Меѓутоа, ниту тоа не го отрезнило, па продолжил да вика, да пцуе и да им се заканува со адвокатите и родителите кои биле „тешки“ над два милиони долари ...

Немајќи каде да одат, екипажот употребил драстични мерки и буквално го врзале натрапникот за седиштето. На крајот на летот, тој бил предаден на полицијата, која потврди дека против него се поднесени три пријави и дека бил пијан за време на инцидентот.


Нешто подоцна, Максвел се обидел да го оправда своето однесување, па на социјалните мрежи објави дека неговото однесување е лошо поради лошото однесување на екипажот, како и дека е многу вознемирен што другите му се смеат и му викаат ...


Фото: Твитер