„Кога ќе излезам од затвор, ќе биде моја!“ Актерот ја познава Ким Кардашијан уште од детството, денес е болно опседнат со неа

Контроверзниот и озлогласен поранешен спортист и актер, наводно, лудува по познатата ријалити ѕвезда, која како дете му седела во скут

Случајот со Џеј Симпсон е добро познат - во 1994 година, неговата сопруга Никол Браун Симпсон и нејзиниот пријател Рон Голдман беа пронајдени избодени до смрт, а тој беше осомничен. Следуваше јавно судење, бројни одвратни детали, нови скандали, а иако до ден денес е ослободен, никој не е сигурен дали е навистина невин.

Познато е дека еден од неговите бранители на судењето бил Роберт Кардашијан, негов долгогодишен пријател. Семејствата Симпсон и Кардашијан беа исклучително блиски, а поранешната сопруга на Роберт, Крис и покојната Никол беа најдобри пријателки. О.Џеј бил таму за време на раѓањето на сите деца на Кардашијан и за време на нивното растење, поради што се бизарни тврдењата дека тој со години е вљубен во Ким Кардашијан и дека, згора на тоа, имал фотографии од неа во затворската ќелија.

Имено, Симпсон по грабежот во Лас Вегас заврши зад решетки, а беше осуден на 33 години затвор. Меѓутоа, во 2013 година тој беше ослободен, а во 2021 година беше пуштен на условна слобода.

Додека бил во затвор, тој наводно развил болна опсесија со Ким Кардашијан, ријалити ѕвезда и ќерка на неговиот покоен пријател Роберт.

Се пишуваше дека на ѕидовите од ќелијата има залепени нејзини фотографии, а кога се омажила за раперот Канје Вест, тој рекол:

- Се додека сум во затвор, не можеме да бидеме заедно, па Канје засега може да ја има. Но, штом ќе излезам, таа е моја.

Тој, наводно, во една прилика изјавил дека неговата предност во однос на бројните конкуренти ја смета за афроамериканско потекло.

- Ким сака црни фудбалери, а јас сум во Куќата на славните - рече тој.

Откако излезе од затвор, Симпсон се трудеше да не привлекува премногу внимание и не се знае многу за неговиот живот, па не се знае дали по ослободувањето се обидел да стапи во контакт со неа.