„На забавите имаше толку дрога што дури и кучето стана зависно- Хеф користеше кокаин“

фото:profimedia

Хју Хефнер, основачот на Плејбој, беше познат по тоа што организираше луди забави, на кои покрај голи жени присуствуваа и големи холивудски ѕвезди и познати личности.

Години подоцна, поранешната девојка на покојниот Плејбој реши да открие една од неговите тајни. Хју Хефнер и неговите гости користеле толку многу дрога што малата пудлица што му припаѓала на неговиот пријател станала зависна од кокаин.

Сондра Теодор, која беше прогласена за „Плејбој зајачица на месецот“ во јули 1977 година, е една од протагонистите на серијата од десет епизоди „Тајните на Плејбој“. Пред премиерата на серијата, дневниот весник „Мирор“ стигна до фрагментите од епизодата во која таа зборува за шокантната зависност на малата пудлица на Хју Хефнер. Наместо да лудува по влечки, топки или други задоволства типични за куче, животното станало зависно од вкусот на кокаин.

Хју Хефнер почина во 2017 година на 91-годишна возраст. Славата ја стекна не само благодарение на светски познатиот магазин „Плејбој“, туку и на лудите и често опишувани како развратни забави, кои ги организира во своите импресивни резиденции уште од 1970-тите.

Забавите на кои гостуваа најголемите холивудски ѕвезди и познати личности, освен што беа сексуално обоени, имаа и темна страна. Според Сондра Теодора, на нив многу се користела дрога, чиј волумен бил толку огромен што пудлица по име Луис станала зависна од нив и можела да им влезе во трага со беспрекорна прецизност.

„Лудото кутре“ му припаѓаше на најдобриот пријател на Хју Хефнер, Џон Данте, кој беше редовен гостин на неговиот имот. Кучето можело да намириса кокаин од другата страна на собата и ги напаѓало гостите штом почувствувало одредена дрога.

Сондра Теодор, сведок на малото кученце, вели штом во собата се појавил еден од водечките луѓе на холивудскиот свет, кучето брзо скокало од каучот и притрчувало до него да му го лиже носот.

Ова куче морало да биде затворено кога луѓето биле во близина бидејќи бил зависник од кокаин. За да не се посомневате дека (некои познати личности) се дрогираат.

Сондра Теодор откри и дека Хју Хефнер го користел како таканаречена мазга за транспорт на дрога. Поранешната зајачица на Плејбој призна дека претходно се плашела да зборува за Хју Хефнер дека користел кокаин и дека ја праќале по дрога како израз на голема доверба и посветеност:

- Се чувствував како да сум му важна. Ми рекоа да префрлам дрога во име на љубовта. Се плашев да кажам ... Хеф користеше кокаин. Имаше полна фиока со дрога - вели таа.


извор:najzena