Парите им се лепат: Овие 3 хороскопски знаци имаат најголема шанса да освојат седмица на лото!

Играте игри на среќа и никогаш не сте добиле ништо? Можеби вашиот хороскопски знак е виновен.

Астролозите пресметале кој има најголеми шанси за победа кога се во прашање игрите на среќа. На прво место се Рибите, кои минатата година на лотаријата освоија повеќе награди од кој било друг знак - 11,6% од сите добивки на лотарија отидоа кај луѓето родени во овој хороскопски знак.

Веднаш зад Рибите се Близнаците, а играчите на овој хороскопски знак се и милионери и освоиле 9,9% од добивката. Само еден процент помалку се Девиците со 8,9%, потоа водолиите со 8,5%.

Најнесреќниот хороскопски знак е Стрелец, бидејќи само 6% од припадниците на овој хороскопски знак добиле џекпот на лотаријата.

Список на хороскопски знаци со процентот на победници во вкупниот број на победници:

Риба 11,6%

Близнаци 9,9%

Девица 8,9%

Водолија 8,5%

Шкорпија 8,5%

Бик 8,5%

Рак 8,2%

Лав 7,7%

Вага 7,7%

Јарец 7,7%

Овен 7,5%

Стрелец 6%