Тие беа мега-гига фраери, а потоа помладите жени го „исцицаа“ животот од нив: Познатите заводници остареа преку ноќ

Неодамна бевме сведоци како „забот на времето“ ги зеде некои познати мажи, а колку се променија сведочат нивните најнови фотографии.

Сепак, годините не можат да им го одземат шармот и харизмата. Помладите жени, можеби, со оглед на тоа што на страна се коментира дека им го „исцицале“ животот, па овие познати заводници изгледаат истрошено, исушено, односно исцедено.

Но, да почнеме по ред. Од поранешна до сакана на новопечена г-ѓа Афлек.

Познатиот музичар Марк Ентони неодамна е виден на јахтата на Бекамови, а неговата појава непријатно ги изненади сите.

Имено, 53-годишниот латино заводник изгледа како да остарел преку ноќ, а неговото уморно и истрошено лице со истакнати темни кругови им става прашалници над главите на луѓето. Исто така, Марк значително побелел во косата, но беше одлично расположен во друштво на пензионираната фудбалска легенда и неговиот син Ромео. 

Друштвото е видено во Италија, а интересно е што неговата поранешна сопруга Џенифер Лопез моментално работи и одмара на Капри со своите близнаци Ема и Макс.

Двојката 6 години беше во брак, а претходно ги поврзуваше долгогодишно пријателство. Уште поинтересно е како Џенифер се омажи за Марк само неколку месеци откако ја раскина свршувачката со сегашниот сопруг Бен Афлек, за кого неодамна се омажи во Лас Вегас.

Наводно, Марк не го дал својот благослов за обновта на нивната врска, додека поранешната сопруга на Бен, Џенифер Гарнер се радува за нив. Инаку, Џеј Ло и Марк и по разводот поради децата останаа во пријателски односи и често соработуваа, па и се дружеа. Меѓутоа, откако таа се смири со Афлек, тие не се видени заедно.

Во средината на мај Марк ја запроси својата 30 години помлада девојка Надија Фереира, која заработува како модел. Инаку пејачот има три пропаднати бракови. Тој се ожени со манекенката Дианара Торес во 2000 година и со неа имаше два сина, Кристијан и Рајан, пред да се разведат во 2004 година. Истата година, тој започна врска со Џенифер Лопез. Двојката објави дека се разделува во 2011 година, а разводот беше финализиран во 2014. Во ноември истата година тој се ожени со манекенката Шенон Де Лима, од која се разведе две години подоцна.

Во последно време многу се пишува и за брзото стареење на актерот Џорџ Клуни. 

Некои коментираат дека неговата сопруга Амал Клуни изгледа како девојче, но исто така важно е да се напомене дека меѓу парот има 17 години разлика во години, па тоа секако не е изненадување. Сепак, овде-онде модната икона се грижи за својот сопруг, кој никогаш не бил роб на неговиот изглед, па повторно не‘ потсетуваат дека се убави заедно - затоа што знаеме дека вистинската љубов не се брои со години и дека нејзината младост многу му одговара.

Згодниот Метју Меконахи неодамна докажа дека и тој бил фатен од „забот на времето“. И додека неговата сопруга, поранешната манекенка Камила Алвес, со години „не старее“, се гледаат неговите години, а актерот и оскаровец моментално има 52 години. 

Меконахи можеби има причина да се грижи бидејќи повеќе не е бараниот актер каков што беше некогаш. Неодамна се појавува во цртани филмови, а последна значајна улога му беше во познатата серија „Вистински детективи“, а глумеше и во драмата „Interstellar“ од 2014 година.

Актерот е во брак со манекенката и дизајнерка Камила (40) од 2012 година. Тие се заедно од 2006 година, а се запознале во ноќен клуб.

Две години подоцна, тие го добија синот Леви, во 2010 година, ќерката Вида се приклучи на семејството, а најмладиот син Ливингстон се роди во 2012 година, истата година кога парот се венча.

Не смееме да заборавиме на кубанскиот заводник Вилијам Леви, кој своевремено ја заведе Џенифер Лопез, но само во видео. Меѓутоа, надвор од работното место завел повеќе од 80 жени со кои ја изневерил својата убава сопруга Елизабет Гутиерез со која има две деца. Иако таа досега му прости, парот пред неколку месеци го потврди разводот. 

Од моментот кога беше објавено дека се разведуваат, работите тргнаа надолу за Леви. Имено, манекенот и актер се‘ уште ужива голема популарност меѓу жените, но од друга страна неговите дела можат да го чинат понатамошни ангажмани. Според шпанскиот таблоид „El Diario NY“, тој долго време е на удар на поранешните фанови кои оставаат лути коментари под секоја негова објава.

„Човек способен да им ги прави овие работи на жените и децата нема никаква вредност за мене“, „Неверојатно е колку е убав и колку не ги почитува жените“, „Мило ми е што гледам дека не сум единствениот на кој воопшто не му се допаѓа ова момче“, „Ти си срам за мажите“, „Неговото време помина“ се само дел од коментарите кои можат да се прочитаат под објавите, а кои не им се допаѓаат ниту на клиентите.

Неодамна Вилијам сними две видеа на Инстаграм на кои јасно се гледа како проблемите го чинеа убавина, а многумина коментираа дека изгледа несреќно и уморно.


Фото: Профимедиа